W głowie mam już jedno Wasze pytanie: po co kupować „smart termometr”, skoro zwykłe są tańsze? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w poniższej recenzji. Tak więc życzę miłej lektury artykułu, w którym główną rolę gra czujnik Sonoff!

Czujnik Sonoff – wygląd

Produkt dostaliśmy na testy ze sklepu Abendluq.pl. Ekuqaleni, ngizochaza ngokwesiko ibhokisi elibukeka lihluke kancani kunejwayelekile, nalapho inzwa yeSonoff ifihlwe khona. Esikhundleni semvelaphi emhlophe, uSonoff wakhetha i-orange. Ngicabanga ukuthi le yinqubo ethokozisayo njengoba kungeyona into ezimele yodwa (udinga ibhuloho iZigbee ukuze usebenze).

Inzwa kaSonoff

Napisy na opakowaniu są koloru białego. Sam termometr jest niewielki, co jest dużą zaletą, ponieważ można go dyskretnie ukryć w pomieszczeniu. Dużym plusem jest taśma dwustronna, która pozwala na zamocowanie czujnika np. na ścianie. Termometr jest biały. Dla mnie to zaleta, ponieważ ściany w moim mieszkaniu są właśnie tego samego koloru. Dzięki temu urządzenie „wtapia” się w tło. Na samym środku jest wygrawerowany symbol termometru.

Inzwa kaSonoff

isinyathelo

Zacznijmy od podstawowych parametrów. Czujnik pokaże temperaturę oraz wilgotność powietrzą w naszym domu. Robi to z dużą dokładnością (sprawdzałem z innymi termometrami). Praktycznie czujnik jest dokładny do 0,1 wartości. Jedyna wada, którą zauważyłem (przynajmniej na początku), to małe problemy z parowaniem z bramką Sonoffa. Później nie doświadczyłem tych problemów.

Inzwa kaSonoff

Czujnik Sonoff – aplikacja

Czujnik połączyłem z Sonoff Bridge (a co za tym idzie z aplikacją Ewelink). Dlaczego? Ponieważ odpowiemy sobie na pytanie ze wstępu. Taki smart termometr daje nam dużo możliwości. Podstawową zaletą jest fakt, że możemy sprawdzić temperaturę gdziekolwiek jesteśmy. Nie jest to super opcja „WOW”, ale miło to wiedzieć.

Inzwa kaSonoff

Kodwa-ke, inzuzo ebaluleke kunazo zonke kungenzeka ukudala izimo. Cabanga nje. Unama-thermostats ahlakaniphile. Wakha isimo - "i-heater isebenza lapho izinga lokushisa lingaphansi kwamadigri ayi-15, futhi uma lingaphezulu kwama-degree angu-25 liyacisha - lesi sigcawu sivuleka emahoreni lapho othile esekhaya" noma "umswakama womoya wehla ngaphansi kuka-x% umoya we-humidification uvuleka" . Konga isikhathi esiningi nemali.

summation

Inzwa yokushisa-umswakama we-Smart yisixazululo esihle kakhulu kubantu abafuna ukunweba amakhaya abo ngezinga elikhulu kunokuba "bavule bakhanyise bese bevula ngokuzenzakalela". Abanye abalandeli bezobuchwepheshe bangeqa lokhu kuthenga. Ungathenga le sensor kulesi sixhumanisi.


UPaweł ungumuntu omuhle kakhulu onemfihlo engaphezu kweyodwa 😉 Uthanda iKhaya le-Google nakho konke okungaxhunyaniswa nakho. Akesabi ukuveza umbono wakhe, futhi inhloso yakhe ukuklama ikhaya elihlakaniphile ukuze lingabonakali. Uhlaziya ngenhliziyo yomibili imikhiqizo ye-Smart Home namakhamera - isb.

Iqembu lePoland Ikhaya le-Smart by SmartMe

Iqembu lasePoland Xiaomi yiSmartMe

Ama-SmartMe ukukhushulwa

Okuthunyelwe okuhlobene